Jaka będzie cena odzyskania danych w przypadku ich utraty? To pytanie pojawia się niemal każdego dnia i zaprząta głowę wszystkich osób które doświadczyły utraty danych. Niestety nie ma prostej odpowiedzi na to pytanie ponieważ w każdym zleceniu należy wziąć pod uwagę różne czynniki oraz nakład pracy jaki będzie konieczny np. do naprawy uszkodzonego dysku i odzyskania z niego plików. Każdy przypadek jest inny mimo że od strony użytkownika wygląda to bardzo podobnie.

Od czego więc głównie zależy cena odzyskania danych?

Pierwszym czynnikiem determinującym koszty jest rodzaj uszkodzenia oraz typ nośnika. Np uszkodzenie elektroniki dysku lub odzyskiwanie danych po formacie będzie przeważnie w dolnej granicy wycen. Uszkodzenia mechaniczne spowodowane np. upadkiem dysku czy laptopa będą w górnej granicy cen jakie spotykamy na rynku odzyskiwania danych. Dla porównania odzyskanie danych z uszkodzonego pendrive może być bardzo kosztowne pomimo tego, że są to tanie nośniki. Niestety ilość pracy potrzebna do odbudowy danych jest duża i determinuje cenę usługi. Przykładowe ceny odzyskiwania danych znajdą Państwo tu.

Kolejny czynnik to producent i łatwość doboru części – W dyskach Seagate dobór odpowiednich głowic w przypadku ich uszkodzenia jest znacznie trudniejszy niż np w dyskach WD, Toshiby, Samsunga czy Hitachi. Z tego względu odzyskiwanie danych z niektórych modelach dysków Seagate odzyskiwanie danych jest naprawdę kosztowne.

Jeszcze innym czynnikiem, który znacząco potrafi wpłynąć na koszty usługi lub wręcz zdecydować czy odzyskanie danych będzie możliwe czy nie, jest samodzielne podejmowanie się odzyskiwania danych z uszkodzonego dysku twardego. Mnogość poradników internetowych powoduje, że wiele osób podejmuje te próby ale niestety kończą się one bardzo często utratą danych. Musimy wyraźnie zaznaczyć, że odzyskiwanie danych z dysku w którym nie ma do nich dostępu a nikt niepotrzebnie nie grzebał jest znacznie tańsze niż w przypadku zajeżdżenia dysku przez różnego rodzaju programy testowe czy darmowe programy do odzyskiwania danych.

Odzyskiwanie danych to bardzo odpowiedzialne zadanie i z tego powodu warto je powierzyć profesjonalnej firmie. My możemy Państwu dodatkowo zaoferować bezpłatną wycenę odzyskiwania danych w ekspresowym trybie bez względu na podjętą decyzję.