Seria serwerów NAS SynologyXS jest bardziej zaawansowanym systemem RAID przeznaczonym dla małych i średnich przedsiębiorstw. Charakteryzuje się wysoką wydajnością i skalowalnością. A dzięki możliwości zastosowania szybkich dysków m.2 SSD nvme jako Cashu, daje możliwość szybkiej wymiany plików. Serwery serii RS wyposażono też bardzo szybkie karty sieciowe, co znajduje zastosowanie dla bardzo wymagających środowisk. Środowisko iSCSI oraz oprogramowanie do tworzenia wirtualnych maszyn, można konfigurować i uruchamiać na nim różnego rodzaju maszyny wirtualne takie jak: systemy Windows, Linux oraz Virtual DSM, co pozwala na bardzo elastyczne wykorzystanie sprzętu i zasobów.

Maszyna wirtualna tak naprawdę udaję działanie fizycznego komputera. Dzięki przeźroczystości maszyny wirtualnej możliwe jest , więc nakładanie na siebie różnych warstw wirtualizacji.. Każda kolejna maszyna wirtualna może pracować na innej maszynie wirtualnej. I tak warstwowo. Wąskim gardłem może być tu jedynie wydajność fizycznego sprzętu, na którym funkcjonują te maszyny.

Jednak zastosowanie takiego rozwiązania zwiększa ryzyko, ponieważ w przypadku uszkodzenia dysków, na których funkcjonują maszyny wirtualne, można łatwo stracić w jednej chwili wiele środowisk pracy. Zastosowanie maszyn wirtualnych pozwala na sporą niezależność od fizycznego sprzętu, choć kosztem dodatkowych warstw systemów operacyjnych i aplikacji, które zajmują część zasobów procesora i pamięci operacyjnej oraz zwiększają też stopień skomplikowania układu, a więc i ryzyko błędu.

W przypadku awarii któregoś nośnika, bądź uszkodzenia danych, problem może dotyczyć zatem, kilku systemów i środowisk. Co może stanowić poważny problem ograniczenia działalności przedsiębiorstwa.

W opisywanej sytuacji utraty dostępu do systemu, klient miał kilka wirtualnych maszyn w obrębie tego serwera. W tym przypadku w aplikacjach wirtualnych maszyn pojawiły się błędy, które nie pozwalały na ich uruchomienie i prawidłowe działanie. Przez to w kilku środowiskach nie dało się pracować.

Na szczęście udało się odzyskać obrazy VMDK z uszkodzonych systemów VMFS z wadliwie pracującego systemu RAID. W ten sposób uzyskaliśmy dostęp do kluczowych dla klienta danych.

Odzyskujemy dane z Hyper-V od Microsoftu, Citrix XenServer, vSphere czy Oracle VM Server, a także VMFS, ESX, VMWare Infrastructure, VMWare serwer, VMWare workstation.

Więcej profesjonalnych usług znajdą Państwo na

www.rrl.com.pl

https://www.megaserwis.com.pl/odzyskiwanie-danych-warszawa/odzyskiwanie-danych-z-macierzy